• IELTS diğer tüm yazılı sınavlardan ayrılır. Bu tarz sınavlara eğitim sistemlerinden tanıdık olan adayların bu sınavdan daha iyi puanlamarı olasıdır. IELTS dışındaki pek çok diğer sınav ‘bilgisayar tabanlı’dır.
  • IELTS’in bir diğer avantajı ise sınavın konuşma üzerine olan bölümünün yüz yüze yapılmasıdır. Bir bilgisayar, mikrofon ve kulaklıkla sözlü bölümleri yapılan diğer sınavlardan farklı olarak deneyimli sınav görevlileri tarafından yürütülen bu bölümde adaylar gerçek bir sohbetin içinde kendilerini en iyi şekilde ifade etme imkânı bulurlar.
  • Bilgisayar tabanlı sınavlarda adaylar, aynı zamanda sınavın farklı bölümlerini yapmak durumundadırlar. Bu tarz durumlar adayları konsantrasyon sorunları yaşamalarına neden olabilir. IELTS sınavında ise dinleme, okuma ve yazma bölümleri tüm adaylar için aynı zamanda başlar ve biter. Konuşma bölümü için ise her aday kendilerine ayrılan zamanda sınav olurlar.

IELTS Sınavında Başarı İçin Tek Adres; Kanada Kültür Merkezi

IELTS sınav formatı ve puanlama

IELTS sınavı dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak belirlenen dört alandaki becerilerinizi üç saatin altındaki bir sürede sınamaktadır.

IELTS sınavı dünya çapında organizasyonlar ve sınava girenler tarafından denenmiş ve güvenilmiş ve 20 yıldan uzun bir süredir belirgin bir değişiklik yapılmamıştır.

Dinleme, okuma ve yazma sınavları aynı gün içinde arka arkaya ve ara verilmeden yapılır. Bölümler her zaman bu sıradadır. Konuşma sınavınız aynı gün bir aradan sonra ya da bu sınavları takiben yedi gün içinde yapılır. Konuşma sınavının tarihi test merkeziniz tarafından belirlenir.

IELTS sınav formatı

IELTS sınav formatını ve sınavda başarılı olmak için yapmanız gerekenleri iyi öğrenmelisiniz. IELTS sınavının dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerini içeriklerini dikkatle inceleyin. Her bölümde karşınıza çıkabilecek farklı soru tiplerini öğrenin. IELTS sınav formatı hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

 

IELTS Sınavında Başarıyı EA Eğitim Acentesi İle Yakalayın!

Amerikalı Ve Kanadalı Öğretmenlerle Hazırlanarak Hedeflerinize Ulaşın.